Emblem
  • Användaren har inget emblem än.
Statistik
  • Skapade trådar: 1
  • Totalt antal poster: 0
  • Uppladdade bilder: 0
  • Mottagna rockningar: 0
  • Antal prestationer: 0 av 26
Upplåsta prestationer
0%
10 senast postade inlägg
Glaser
[QUOTE=runstenen;36462]Jag har senaste listan. Din mail ? [MENTION=225]Erikw[/MENTION][/QUOTE]

[email][email protected][/email] :)
Glaser
Är det de arter som finns på glasers hemsida som gäller? Finns det nåt annat ställe att se?
Glaser
Vart kan man se hela glasers lista? Hittar inte Leiarius på fisklistan. ..
Glaser
Jäklar vilka spröt Leiarius hade! Hur pass snabbväxande är dessa? Och vilken art är det glaser har inne?
Halv-platinum eller bara blek vanlig?
[QUOTE=roedkft;36267]Nu börjar det likna nåt! Innan dan är slut så har vi nog gett branschen ett gäng nya beteckningar. ErikW: Finns det nån film i din samling som heter sepia platinum? Bäst stt kolla ;)[/QUOTE]

Haha det låter som en riktigt speciell fetischrulle!
Halv-platinum eller bara blek vanlig?
[QUOTE=roedkft;36256]Man får väl hitta på nåt namn då. Dirty Snowwhite kanske?[/QUOTE]

Tänker du på den tecknade p-rullen nu? ;)
Ogges inhemska monster
[QUOTE=Oggmau5;35265]Glad att jag kan dela med mig av mina erfarenheter! Men som sagt, man får ju ta min info med en nypa salt. Som t.ex. våra abborrar beter/ betedde ju sig olika! Mina var mycket mer passiva och skygga än dina som simmar runt hela tiden :D[/QUOTE]

Vad hade du tillsammans med dem? Mina går tillsammans med en jagga på 23cm, en liten gar, en liten channa och en synodontis. De blir bara passiva när de är proppmätta :)
Ogges inhemska monster
Förresten, tack så hemskt mycket för infon! Riktigt bra tråd!
Ogges inhemska monster
Tycker du ska våga fråga! Vad kan gå fel?

Mina abborrar går på mindre fiskar om de börjar vara hungriga, och de kan sätta i sig förvånansvärt stora byten. Min största på 28 cm satte i sig den näst största på 18 cm. Jag räddade den, bara för att den senare skulle försöka svälja en channa på dryga decimetern. Tyvärr fick den på 28cm bli min middag istället då jag insåg svårigheterna med att lägga till mer fisk i karet med en sådan stor mun.

De är nästan aldrig stilla, utan simmar fram och tillbaka vid framrutan som en hungrig Oscar.
VILL HA! - Drömfisk tråden
Jo, hade du haft en reichertii hade vi sett mer av den kan jag tänka mig ;)
Det verkar som att det är problem med live-notiserna så de avaktiveras tillfälligt.