Dantum är en korsning mellan altum och vanlig scalare, det är israelerna som tagit fram den..
Så pass är det bara där dom har förekommit? Har ni fler inne? En sista sak är dom fertila?
japp, vi har dom, dom är fertila, både albino och den vanliga, jag har själv sett dom från ägg till säljklar storlek..
Ok nice jag vill själv få dom att para sig mina andra två normala skalarar lägger rom varannan vecka men har inte orkat fixa med det ännu. Min dantum börjar bli tillräckligt stora.
[QUOTE=shappe;61610]japp, vi har dom, dom är fertila, både albino och den vanliga, jag har själv sett dom från ägg till säljklar storlek..[/QUOTE]
Har ni eldålar kvar?
[QUOTE=shappe;61864]Japp, många kvar..[/QUOTE]
Bra kommer i morgon och köper en:)
[QUOTE=shappe;62146]välkommen:)[/QUOTE]
Tack är något nytt på gång eller är det lugnt
[QUOTE=shappe;62146]välkommen:)[/QUOTE]
Tjena shappe:) har du it kvar den stora? Lite små sugen på den kanske?
Något nytt på gång?
Mvh
J,e
Tja, den är kvar;-) det är en del L-malar på väg in (många som vill ha malar just nu) plus lite ålar, svårt att hitta nåt intressant på listorna tyvärr..
Haha.. Han är på gång nu!
Chitala blanci 20cm+ pris: 949:-
Eldål ca 45cm Pris:1095:-
Sälj många blancis nu som man kan byta till sig/köpa om 20cm.. :)
Finns en L-025 kvar av 3 för er som inte visste, pris 3299:- ca 25cm
Är det någon av er som jobbar på arken zoo i vinsta? Va inne där igår men då kunde hon vid kassan svara på ett par frågor jag hade?