Off topic

»

Träningstråden

14/14
Folk som går på (som i har ett rejält missbruk) tjack, kola osv har jag jävligt svårt att tro växer lika bra som någon som inte tar det.. jag vill tro att kroppen läker betydligt sämre med massa skit i sig.. du stör sömnen, maten, lever, njurar, hjärta osv.. oavsett om du lyckas skada musklerna mer kan jag inte tänka mig att du kan ta igen det på vilan med hjälp av varken effedrin eller amfetamin som du nämnde.. samma som att vissa blir hyper på sprit lär ingen vid sina sinnens fulla bruk rekommendera dem att träna efter 6 starköl?

Nu känns det ju visserligen som att vi för ett samtal som ligger på så djup missbrukarnivå att ingen här har någon nytta av den men rätt ska vara rätt.. haha..
[QUOTE=Cpt Migraine;29049]Folk som går på (som i har ett rejält missbruk) tjack, kola osv har jag jävligt svårt att tro växer lika bra som någon som inte tar det.. jag vill tro att kroppen läker betydligt sämre med massa skit i sig.. du stör sömnen, maten, lever, njurar, hjärta osv.. oavsett om du lyckas skada musklerna mer kan jag inte tänka mig att du kan ta igen det på vilan med hjälp av varken effedrin eller amfetamin som du nämnde.. samma som att vissa blir hyper på sprit lär ingen vid sina sinnens fulla bruk rekommendera dem att träna efter 6 starköl?

Nu känns det ju visserligen som att vi för ett samtal som ligger på så djup missbrukarnivå att ingen här har någon nytta av den men rätt ska vara rätt.. haha..[/QUOTE]

- Du vill tro det ja ; )
De flesta inom världseliten i bodybuilding och andra kraftsporter går på sånt här. De är i mångt och mycket missbrukare.
Steroider/hormoner/insulin är extremt tillväxtfrämjande och fungerar inte sämre för att du går på uppåttjack.
Näringen och sömnen däremot är två helt avgörande faktorer i sammanhanget.
Ja.. du har dessvärre säkert rätt.. verkar bara konstigt.. so kids.. do drugs.. it's probably good for ya, atleast it won't hurt ya.. hahaha..
[QUOTE=Cpt Migraine;29051]Ja.. du har dessvärre säkert rätt.. verkar bara konstigt.. so kids.. do drugs.. it's probably good for ya, atleast it won't hurt ya.. hahaha..[/QUOTE]

- Du blir en utmärkt förälder ; )
Allting är alltid lite värre än det verkar.. är man pessimist om man alltid har rtt eller är man bara realist?
Det går att växa väldigt bra på steroider blandat med de mesta droger, sen om man vill ha en hjärtinfarkt när man är 30 är ju upp till var och en :p

Kommer ihåg en byggare som rökte gräs varje dag och han var helt övertygad om att han ökade som bäst på det, han var inte så liten :)
[MENTION=27]Bong[/MENTION] ja man orkar ju få i sig mer av allt då iaf. :D men hur fan han orkade gymma samtidigt det får jag bara inte ihop!








[SIZE=1]Go green! =D[/SIZE]
[QUOTE=THE DOUCHE;29087][MENTION=27]Bong[/MENTION] ja man orkar ju få i sig mer av allt då iaf. :D men hur fan han orkade gymma samtidigt det får jag bara inte ihop!








[SIZE=1]Go green! =D[/SIZE][/QUOTE]

Han hade alltid full energi på gymet :) fast han rökte på kvällarna sen åt han en mindre julbuffé och la sig för natten :)
[QUOTE=Bong;29070]Det går att växa väldigt bra på steroider blandat med de mesta droger, sen om man vill ha en hjärtinfarkt när man är 30 är ju upp till var och en :p

Kommer ihåg en byggare som rökte gräs varje dag och han var helt övertygad om att han ökade som bäst på det, han var inte så liten :)[/QUOTE]

Rökte gräs dagligen förr o tränade faktist samtidigt,växte fan ganska bra men det har jag alltid gjort när jag tränar,orken vare inga problem med,man var så flummig så då gör man saker utan att ens tänka på det haha.

Vet för övrigt en som började leka med diverse benzo samtidigt som han tränade pga muskelavslappnande effekt o växte som på oxar alltså.dock inget att rekommendera direkt haha..
Finns det nån tyngdlyftare här eller är jag ensam ? :)
Du är inte själv.. Skulle säga att fysiken på detta forum är allt annat än genomsnittlig.. Jag har i inga andra sammanhang blivit erbjuden att bli uppkastad på balkongen hos någon med 7-8 sm-guld i något..

Vill folk återuppliva denna gamla tråd får de kliva fram själva men det är ingen brist på folk som tränar iaf..
[QUOTE=Cpt Migraine;60956]Du är inte själv.. Skulle säga att fysiken på detta forum är allt annat än genomsnittlig.. Jag har i inga andra sammanhang blivit erbjuden att bli uppkastad på balkongen hos någon med 7-8 sm-guld i något..

Vill folk återuppliva denna gamla tråd får de kliva fram själva men det är ingen brist på folk som tränar iaf..[/QUOTE]

:D

Jag tävlar dock inte i tyngdlyftning men håller däremot på med kroppsbyggning, så du är inte ensam att lyfta skrot.
[QUOTE=BFTO;60962]:D

Jag tävlar dock inte i tyngdlyftning men håller däremot på med kroppsbyggning, så du är inte ensam att lyfta skrot.[/QUOTE]


Tävlar du i de med ? eller är du hobbybyggare ;)
14/14
Det verkar som att det är problem med live-notiserna så de avaktiveras tillfälligt.